+90 XXX XX XX

Sosyal Medyada Biz}

YAZ KAMPANYASI
YAZ KAMPANYASI ! Havalı El Aletleri bünyesinde yer alan mobilya, kanepe, koltuk, yatak malzemeleri ve havalı el aletleri, havalı aletler yedek parça satışında çeşitli indirimler sizleri beklemektedir. İndirimden hemen yararlanmak için ihtiyacınız olan ürün hakkında whatsapp veya mail iletişim aracılığıyla bilgi alarak, detaylar konusunda haberdar olabilirsiniz.
TÜMÜNÜ GÖR

Koronavirüs Önlemleri 2020

Koronavirüs Önlemleri 2020

COVİD – 19 Koronavirüs hastalığı 2020 yılında Dünyayı kasıp kavurarak her geçen gün ölüm oranlarının yükselmesini sağlamaktadır. Salgın virüs hastalığı insanların birbirlerine olan yakın temaslarından aktarım sağlayarak bir başka bedenlere rahatlıkla geçebilmektedir.

Coronavirüs adı verdiğimiz COVİD-19 pandemi hastalığının salgınlaşarak bünyesi kuvvetli olmayan yaşlı bireylerde ve kronik rahatsızlığı olan bireylerde ölümlere neden olmaktadır. İlk olarak Çin Wuhan eyaletinde çıkan Coronavirüs salgın hastalığı hayvanlardan geçerek insanlar üzerinde etkili olmuştur. 20 yaş altı bireylerde müthiş oranda taşıyıcı rolü oynamaktadır. Bu yüzden günümüzde ülkemizde 20 yaş altı ve 65 yaş üstü bireylerin sokağa çıkması yasaklanmıştır. Bu ihtiyara uymayanlara ise 3150 TL para cezası ile cezalandırılacaktır. Ölümcül virüs olmamasına rağmen birçok Profesörün yaptığı tezler sonucundaki açıklamaları göz önüne alındığı takdirde kronik rahatsızlığı olan kişiler için çok tehlikeli olmaya başlıyor ve atlatamayan kişileri ölüme kadar sürüklemektedir.

#evdekal

Koronavirüsten Korunmak için Ne Yapılmalıdır ?

  • Sık sık günde en az 5-6 defa sabunlu suyla iyice ovalayarak ellerimizi yıkamalıyız. Bu işlem en az 20 saniye sürecek şekilde zamanlamalıyız.
  • Öksürük, tıksırık gibi durumlarda ortam içerisinde veya dışarısında fark etmeksizin dirsek içlerine doğru bu işlemi gerçekleştirmeliyiz.
  • Kirli eller ile ağza, yüze, buruna ve göze temas etmekten kaçınmalıyız. İlk fırsatta el ve yüz çevrelerini bol su ile yıkamalıyız. Virüsün en kolay girebileceği yerler bu alanlardır.
  • Birbirimizle olan mesafemizi dengeli bir şekilde ayarlamalıyız. Sosyal mesafe dediğimiz en az 2-3 adım olacak şekilde mesafe bırakılmalıdır. Sürekli aktif halde çalışan bireyler için maske ve eldiven kullanımı unutmayınız.
  • Kullandığımız eldiven ve maskeleri sık sık 3 saatte bir değiştirerek yenilemeliyiz.
  • Dışarı çıkmamız mecbur değil ise geçerli bir mazeretimiz yoksa LÜTFEN #EVDEKALALIM.
26 Nisan 2020
41 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN