+90 XXX XX XX

Sosyal Medyada Biz}

YAZ KAMPANYASI
YAZ KAMPANYASI ! Havalı El Aletleri bünyesinde yer alan mobilya, kanepe, koltuk, yatak malzemeleri ve havalı el aletleri, havalı aletler yedek parça satışında çeşitli indirimler sizleri beklemektedir. İndirimden hemen yararlanmak için ihtiyacınız olan ürün hakkında whatsapp veya mail iletişim aracılığıyla bilgi alarak, detaylar konusunda haberdar olabilirsiniz.
TÜMÜNÜ GÖR

1 Mayıs Nedir ? İşçi ve Emekçi Bayramı Resmi Tatil mi ?

1 Mayıs Nedir ? İşçi ve Emekçi Bayramı Resmi Tatil mi ?

Dünya çağında her sene 1 Mayıs tarihinde kutlanan birlik, beraberlik, güç ve kuvvet, dayanışma ve haksızlığa karşı durma günüdür. 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı; haksızlık karşısında boyun eğmemektir. Sabırla ve hakkını arayarak hukuki çerçeve içerisinde mücadele etme günüdür. 1 Mayıs’ ta bütün dünyada aynı gün resmi tatil ilan edilip meydanlarda işçi ve emekçilerle birlikte sosyal etkinliklere katılabilirsiniz. İşçi veya işveren ayırt etmeksizin aslında hepimiz birer işçi adayıyız. Branşımız, konumumuz ya da rütbemiz ne olursa olsun her birimiz geçimimizi sağlamak için belirli kurallar etrafında verilen görevi layıkıyla yerine getirerek hakkımızı almak isteriz. Bu konu bahsi olan durum işverenler içinde geçerlidir.

isci-bayrami

Karşılıklı güven sadakatin boy gösterdiği bir çalışma ortamında dürüstlükten yana şüphesiz iki tarafta kazanan olacaktır. 1 Mayıs 2020 Cuma günü İşçi ve Emekçi Bayramı öncelikle kutlu olmasını dilerim. Diğer taraftan her sene televizyonlarda ve meydanlarda bayramlarını kutlamak isteyen kardeşlerimizin boy gösterdiği sahneleri bu sene göremeyeceğimizden dolayı üzüntü ile bildirmek isterim. Bu sene öyle bir zamana geldi ki hem resmi tatil olan 1 Mayıs 2020 hem de Koronavirüs vakalarından dolayı sokağa çıkma yasağının başladığı gündür.

Ülkemiz yaklaşık 2 aydır koronavirüs salgın hastalığıyla uğraşırken son zamanlarda iyileşen hasta sayısının yükselmesi ve ölüm oranlarının düşmesi son derece sevindirici bir olaydır. Umarım yakın tarihte bu virüs illetinden tamamen kurtularak eski güzel günlerimize yeniden döneriz. Virüs tedbiri önleme amaçlı sokağa çıkma yasağının aktif olduğu günlerden birisi olan 1 Mayıs işçinin ve emekçinin bayramı ile çakışmasından dolayı meydanlarda miting ve konuşmalar yapılamayacak. İnternet üzerinden video ve geçmiş konuşmaları dinleyebilirsiniz.

1-mayis

Ülkemiz çok daha önemli bir dönemden geçmektedir. Her şeyden daha da önemli olan salgın hastalığa karşı çok daha tedbirli olarak yasağa uyarak #Evdekal çağrılarına riayet etmeliyiz. Sağlık personellerimiz ve çalışanlarımız bizler için gece gündüz demeden bütün emeklerini ortaya koyarak mücadele ettikleri için 1 Mayıs 2020 İşçi Bayramı öncelikli olarak sağlık çalışanlarımızın ve akabinde ülkemizin geleceği için ter döken meslek gruplarımızın bayramıdır.

01 Mayıs 2020
46 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN